پرسشها و مسائل دانشگاهی

این بخش از سایت برای طرح سوالات و مسائل دانشگاهی از قبیل رشته ها، هیات علمی و امثال آن طراحی شده است چنانچه سوالات شما مربوط به اخذ مشاوره در خصوص مسایل حقوقی و قضایی است به بخش  «پرسشهای حقوقی و قضایی» و سایر سوالات را  در بخش «سایر پرسشها و پاسخها» مطرح کنید. عدم طرح سوال در قسمت مربوط ممکن است به حذف سوال شما منجر شود  [دلایل حذف سوال].  پاسخهای مطرح در این سایت صرفا نقطه نظر شخصی اینجانب است  که به اختصار برای استفاده عموم  ارائه می شود و کلیه تبعات به کار گیری این مشاورها و پاسخها به عهده کسی است که آنها را به کار می گیرد و اینجانب هیچ مسئولتی در قبال آنها تقبل نمی کنم. کسانی که تمایل ندارند سوالات آنها منتشر شود، نباید در سایت سوال مطرح کنند.

 1. علی
  پاسخ دادن

  با سلام و احترام
  ضمن تشکر فراوان، به نظر شما بین دوره های نوبت دوم و پیام نور کدام یک ارجحیت دارند. با توجه به این که هزینه پیام نور پایین تر است.

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام نوبت دوم همان مدرک نوبت اول است و اصلا قابل مقایسه با پیام نور نیست.

 2. منصور
  پاسخ دادن

  با عرض سلام
  رتبه بنده در کنکور دکتری ۹۴ رشته مکانیک جامدات ۲۸۴ شده است و نظرم برای اتنخاب رشته به شکل زیر است لطفا نظر خود را بفرمایید:
  ۱- شبانه کاشان
  ۲- شبانه شاهرود
  ۳- شبانه سمنان
  ۴- شبانه فردوسی
  ۵- پردیس امیرکبیر
  ۶- پردیس گیلان
  ضمنا بنده دانشجو هستم لذا نظرتان را در مورد اعتبار مدارک پردیس و آینده شغلی آن بفرمایید

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام، نوبت دوم یا شبانه از پردیسهای خودگران بهتر است و هزینه آن کمتر است. دانشگاه فردوسی دانشگاه خوبی است.

 3. یاسر
  پاسخ دادن

  سلام . من برای دکترا مجاز روزانه شدم و با توجه اینکه رشته من گردشگریست تنها دانشگاه علامه و غیرانتفاعی علم و فرهنگ دکترا میگیرن به نظرتون مدرک دکترای غیرانتفاعی علم وفرهنگ برای جذب هئیت علمی شدن معتبر است؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام، به هر حال مدرک که معتبر است ولی خیلی از دانشگاه های دولتی حساسیت نسبت به مدارک غیر انتفاعی نشان می دهند.

 4. دانشجوی دکتری
  پاسخ دادن

  سلام آقای دکتر
  خسته نباشید.ببخشید من سوالی از خدمتتان دارم
  من دانشجوی دکتری یکی از دانشگاههای داخل هستم.استاد راهنما،دو استاد مشاور و یک داور رساله را تایید کرده اند.۳ مقاله مستخرج از رساله هم در مجلات علمی و پژوهشی چاپ شده است.متاسفانه داور دیگر که مدیر گروه هم هست مرتب ایراد به رساله می گیرد و اجازه دفاع را نمی دهد.و به نظر خودم به خاطر پاره ای مسائل کاری که با استاد راهنما و مشاور دارند اجازه دفاع را به من نمی دهند.می خواستم بدانم آیا مرجع بالاتری برای شکایت و پیگیری وجود دارد.در این جور موارد باید به چه کسی و کجا مراجعه نمود؟
  با تشکر فراوان

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام باید با مذاکره و تقاضای تغییر استاد داور مسئله حل شود. راه دیگری ندارد.

 5. سامان
  پاسخ دادن

  سلام
  استاد من کارشناسی کشاورزی دارم وارشد توی گروه عمران گرفتم می خواستم امتحان بذم برای امتحان نظام مهندسی بهم گفتن نمیشه چون مدرک کارشناسی ات با کارشناسی ارشدت همخوانی نداره نمیتوانی شرکت کنی باید چکارکنم برم از ابتدا کارشناسی توی عمران بگیرم یا دکترا برم بخونم لطفا راهنمائی کنید ممنون وسپاس

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام دکتری کمکی نمی کند.

 6. علیرضا
  پاسخ دادن

  سلام استاد وقت بخیر موضوع پایانامه کارشناسی ارشد اینجانب ” حل وفصل اختلافات تجاری از طریق کارشناسی ” می باشد لطفا اگر منبعی در این خصوص مدنظرتان است به بنده معرفی نماید .
  با سپاس

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام به کتاب داوری تجاری بین المللی، حقوق تجارت بین الملل و حقوق نفت و گاز مراجعه کنید. منابعی در آنجا ذکر شده است.

 7. هستی
  پاسخ دادن

  سلام بر استاد عزیز
  بین دکتری پردیس دانشگاههای روزانه و دانشگاههای غیرانتفاعی(علم و فرهنگ، مفید، عدالت) شما کدام را ترجیح میدهید؟ یا اصلا بمانم برای سال بعد؟!
  خیلی ممنون

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام بنظرم همه در یک ردیف هستند. اگر پول داری خوب برو.

 8. مینا
  پاسخ دادن

  سلام استاد محترم. خیلی ممنون از سایت مفیدتون.
  من مدرک کارشناسی و ارشدم رو از دانشگاه تبریز (روزانه) گرفتم. کارشناسی رتبه اول بودم و معدل ارشدم ۱۶٫۷۵ و پایان نامه درجه عالی بود. به خاطر تدریس، چند سال آزمون دکتری شرکت نکردم ولی خیلی دوست دارم ادامه بدم. ۳۰ ساله هستم، با توجه به رتبه ی امسال آزمون دکتری به احتمال زیاد برای مصاحبه ی دکتری شبانه دعوت میشم، به نظر شما تو انتخاب محل مصاحبه شرکت کنم( میگن قبول بشم نرم محروم میشم از آزمون سال بعد) یا امسال رو وقت بذارم برای دکتری روزانه تلاش کنم بهتره؟
  ممنون از راهنمایی تون

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام، قبولی در روزانه این محدودیت را دارد و نوبت دوم هم فقط پولی است. اگر دانشگاه خوبی قبول شدید نوبت دوم هم بروید.

 9. محسن
  پاسخ دادن

  با سلام
  من دانشجوی ترم دوم ارشد اصلاح نباتاتم در حال حاضر ۲۸سال دارم .کارت پایان خدمتم دارم .در خوشبینانه ترین حالت ۳۳ سالگی مدرک دکترا را میگیرم .بنظرتون برای جذب هیئت علمی دانشگاه امیدی هست .

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام سی و سه سالگی خیلی دیر نیست.

 10. رضا
  پاسخ دادن

  سلام
  استاد من دنیال دانشگاه هیچ وقت نبودم ولی حالا علاقه مند شدم به رشته حقوق و اینکه ۲۵ سالمه.
  می خوام کارشناسی فقه و حقوق اسلامی شرکت کنم.۳ تا دانشگاه آزاد مد نظرم هست ولی نمی دونم کدوم بهتره برای این رشته.
  ۱-کدام از واحد های تهران مرکز یا جنوب یا شمال برای تحصیل این رشته بهتره؟
  ۲-استاد سنم زیاد نیست؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام اگر دنبال حقوق هستید چرا می خواهید سراغ فقه بروید.

 11. سعید
  پاسخ دادن

  سلام استاد. میخواستم بدانم مدارک پردیس فارابی دانشگاه تهران با چه عنوانی صادر می شود؟ تهران یا تهران فارابی قم؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام دانشگاه تهران، محل تحصیل، پردیس فارابی

 12. مظفری
  پاسخ دادن

  سلام لطفا به هر دو پرسش پاسخ بدین ۱٫استاد محترم من امسال کنکور کارشناسی دارم تحقیقات من نشون میده دانشگاه ش.بهشتی در رشته حقوق از د.تهران قوی تره ولی رتبه د.تهران(در رتبه بندی های جهانی از دانشگاه های ایران) یک هست و د.بهشتی پنج به نظر شما برای منی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری ح.ت.بین الملل در استرالیا را دارم با توجه به اهمیت دانشگاهی که مدرک کارشناسی رو از اون اخذ میکنم کدام یک از این دو دانشگاه رو انتخاب کنم؟۲٫برای پذیرش گرفتن در مقطع دکتری از دانشگاه های اروپا و امریکا از منظر ان دانشگاهها اعتبار مدرک کارشناسی حقوق پردیس فارابی دقیقا به اندازه اعتبار مدرک دانشگاه تهران است یا خیر؟با سپاس

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام، ۱- هر دو دانشگاه خوب است. ۲- بله یکسان است.

 13. سارا
  پاسخ دادن

  سلام من چون معدل کارشناسیم زیر ۱۴ هست می تونم یه دفعه دیگه لیسانس رو یگیرم توی همون مجموعه ؟چون کارشناسیم اقتصاد بوده ولی ارشد ودکترا مدیریت.
  یعنی با معدل کارشناسی ۱۳٫۹۱ برای هیچ دانشگاهی نمی تونم آزمون هیات علمی شرکت کنم ؟وهیچ جا من رو نمی پذیرندحتی مناطق محروم ؟پیام نور ،غیرانتفاعی،علمی کاربردی ،آزادچون من بچه ی یه شهرستان خیلی کوچک هستم .اگه توی یه دانشگاه آزاد یا پیام نور شهرستان حق التدریس کار کنم اون دانشگاه هم از کارم راضی باشه می تونند با من قرارداد ببندند با معدل کارشناسی۱۳٫۹۱
  ببخشید سرتون رو درد آوردم

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام فکر کنم که اخذ لیسانس پس از اخذ دکتری خیلی خنده دار می شود و کمکی به شما نمی کند.

 14. علیرضا
  پاسخ دادن

  سلام.استاد،هشت مقاله پژوهشی وچهارمقاله ترویجی دارم به اضافه دومقاله لاتین،یه گواهی چاپ کتاب،دوتا همایش،دوتا کارگاه تخصصی،شاگرداول ارشدودکتری بامعدل بالای نوزده،عضویت دربنیادنخبگان،پنج ترم سابقه تدریس درفلسفه دانشگاه مشهد.با این شرایط من الان درفلسفه دانشگاه خوارزمی برای استخدام اقدام کردم والان پروندم ازگروه به شورای جذب رفته تا تصمیم گیری بشه.به نظرتون شانس استخدام من چقدرهست با این رزومه؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام، شانس زیاد باید داشته باشید ولی خب شانس هم بی دخالت نیست.

 15. کامران
  پاسخ دادن

  با سلام خدمت شما استاد گرامی.می خواستم بپرسم آیا دانشگاه شهید چمران واحد های درسی جهاد دانشگاهی را قبول میکند.این که ۲یا ۳ترم در جهاد دانشگاهی باشی و بعد چند ترم با قبولی در کنکور در دانشگاه چمران پذیرفته شوی آیا واحد های گذرانده شده در جهاد دانشگاهی مورد قبول چمران است؟جهاد دانشگاهی با دانشگاه چمران قرارداد زیاد امضا کرده خواهش میکنم جوابم را بدهید و حذف نکنید چون عجله دارم

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام، بعید می دانم دانشگاه های دولتی قبول کنند.

 16. pejman
  پاسخ دادن

  سلام مدرک داانشگاه ازاد پرستاری برای کار درکانادا قابل قبوله؟ممنون میشم جوابمو بدین

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام اصولا برای کار حرفه ای شما باید از امتحانات محلی برآیید و با صرف مدرک از یک کشور خارجی نمی توانید کار کنید.

 17. حسام
  پاسخ دادن

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من در آزمون دکتری حقوق خصوصی امسال رتبه ۱۶ شدم ارشدم مالکیت فکری دانشگاه علامه بودم که آموزش محور بود ولی سعی کردم با دو تا مقاله علمی پژوهشی و یک طرح ملی و کسب رتبه اول در دوره کارشناسی ارشد این موضوع رو جبران کنم به نظرتون تو مصاحبه دانشگاه فارابی شانسی دارم؟ با تشکر

  • دکتر شیروی
   پاسخ دادن

   سلام، نمی دونم واقعا که آیا چطور با شما رفتار خواهد شد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>