سوالات و اظهار نظرها ممکن است به یکی از دلایل زیر حذف گردد و در سایت منتشر نشود:

۱- عدم طرح سوال در محل مناسب در سایت. برای ایجاد نظم در سایت، سوالات حقوقی و قضایی از هر نوع باید در سمت راست سایت ذیل عنوان پرسش و پاسخ «پرسشهای حقوقی و قضایی»، سوالات دانشگاهی در مورد رشته‌ ها، هیات علمی، راهنمایی در مورد دانشگاه ها و امثال آن باید در قسمت «پرسشها و مسائل دانشگاهی» و سایر سوالات و پرسشها در قسمت «سایر پرسشها و پاسخها» مطرح شود.

چنانچه ذیل نوشته های دیگر  امکان اظهار نظر وجود داشته باشد، تنها اظهار نظر در چارچوب آن نوشته ممکن است منتشر شود و سایر مطالب حذف خواهد شد.

۲- سوال یا اظهار نظر حاوی انتساب مطالبی به اشخاص، ارگانها، سازمانها، موسسات، نهادها، … است که انتشار آنها در سایت مناسب نیست. سوالات و اظهار نظرها نباید متضمن تعریض به افراد یا سازمانهای خاصی باشد یا آنها را مورد انتقاد قرار دهد.

۳- سوال یا اظهار نظر حاوی تبلیغ از اشخاص یا موسسات و … است.

۴- سوال در مورد جزئیاتی است که اطلاع از آنها مستلزم دسترسی داشتن به اطلاعات گسترد یا پایگاه اطلاعاتی است. مثلا این که با رتبه ۱۰۰۰ در چه دانشگاهی قبول خواهید شد و یا حقوق یک استادیار پایه ۱۲ چقدر است، یا حق التدریس در دانشگاهای گوناگون ساعتی چقدر است، یا شهریه دانشگاه ها چه میزان است. به عنوان مثال سوال زیر حذف شده است: « به نظر شما دانشگاه پیام نور تهران جنوب بهتر است یا مجازی قم البته در ارشد حقوق خصوصی (مالی و علمی)».  همچنین سوال زیر حذف شده است: «رتبمم ۱۸۰۰گرایش مدیریت دولتی شده خواهش میکنم راهنماییم کنین این دانشگاه هرمزگان -بندر عباس که روزانه زده از دانشجویان شهریه میگیره یا خیر منظورم پردیس محسوب میشه یا خیر راهنماییم کنین چکار کنم اول پیام نور شیراز بزنم یا روزانه بندر عباس اخه اگه پردیس باشه نمیخوام برم ممنون سوالم به صورت کلی اینه دانشگاه هرمزگان-بندرعباس در مقطع روزانه شهریه میگیرد یا خیر».

۵- برخی از سوالات در مورد اظهار نظر در مورد رشته های دانشگاهی است که اینجانب در آنها تخصص و آگاهی ندارم مثلا این سوال حذف شده است: «من فارغ التحصیل ارشد شیلات هستم هیچ علاقه ای به ادامه تحصیل در این رشته رو ندارم و متاسفانه بازار کارش خیلی بده، مایلم که توی یکی از رشته های فیزیک دریا یا هواشناسی توی مقطع ارشد شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم، من در دوره روزانه درس خوندم میتونم دوباره روزانه رشته ی دیگری شرکت کنم؟ رشته هایی که انتخاب کردم از نظر شما اینده خوبی دارند؟»

۶- سوال مورد نظر تکراری است و عین این سوال یا مشابه آن مرتب سوال شده است و مرتب جواب داده شده است و تکرار آن برای خوانندگان ملال آور است. در این موارد به بخش «سوالات متداول» مراجعه شود.

۷- سوال یا اظهار نظر خوب تنظیم نشده است و قابل فهم نیست.

۸- پاسخ به سوال از توان اینجانب خارج است. مثل این که یک متن را ترجمه کنم و یا لایحه بنویسم یا دلایل و استنادات را بیان کنم.

۹-  نوشتن فارسی با حروف لاتین

۱۰- طرح سوال در سایت و تقاضای ارسال جواب به ایمیل شما.

۱۱- برای طرح سوال باید به انتهای صفحه مراجعه و در کادری که نوشته «نظر دهید» سوال خود را مطرح کنید. چنانچه به یکی از سوالات قبلی پاسخ دهید، سوال شما حذف خواهد شد.

۱۲- به فراخور زمانی که دارم به سوالات پاسخ می دهم. بعضی مواقع ممکن است تا دو هفته هم برای جواب طول بکشد. گاهی هم به علت اینکه سوال در نوبت قرار می گیرد، طول می کشد تا به سوال شما جواب داده شود. لطفا صبوری کنید و در نظر بگیرید که من هم کار و زندگی دارم و نمی توانم تمام وقت فقط پاسخ سوالات سایت را بدهم. لطفا تا زمانی که این علامت را می بینید از تکرار سوال خودداری کنید: «your comment is awaiting” moderation»  این یعنی صبور باشید تا وقت کنم به سوال شما جواب بدهم.