پرسشها و مسائل دانشگاهی

این بخش از سایت برای طرح سوالات و مسائل دانشگاهی از قبیل رشته ها، هیات علمی و امثال آن طراحی شده است چنانچه سوالات شما مربوط به اخذ مشاوره در خصوص مسایل حقوقی و قضایی است به بخش  «پرسشهای حقوقی و قضایی» و سایر سوالات را  در بخش «سایر پرسشها و پاسخها» مطرح کنید. عدم طرح سوال در قسمت مربوط ممکن است به حذف سوال شما منجر شود  [دلایل حذف سوال].  پاسخهای مطرح در این سایت صرفا نقطه نظر شخصی اینجانب است  که به اختصار برای استفاده عموم ارائه می شود و جنبه اطلاع رسانی، آموزشی و خیرخواهانه دارد و کلیه تبعات به کار گیری این مشاورها و پاسخها به عهده کسی است که آنها را به کار می گیرد و اینجانب هیچ مسئولتی در قبال آنها تقبل نمی کنم.

لطفا سوالات خود را در انتهای صفحه در بخش «نظر دهید» مطرح کنید.

کسانی که تمایل ندارند سوالات آنها منتشر شود، نباید در سایت سوال مطرح کنند.

 1. طاهره بنایی
  پاسخ

  سلام.مصاحبه جذب هییت علمی برای فردی که درحال حاضرسربازاست،آیا سربازعادی باسربازنخبه درپذیر ش یکسانند؟اصولاسربازعادی میتواندبرای مصاحبه دعوت شود؟ باسپاس

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، سربازی که ربطی به هیات علمی ندارد.

 2. مسلم کیانی
  پاسخ

  باسلام و عرض تشکر بابت شکیبایی شما در پاسخ به سوالات.
  بنده ترم سوم حقوق و مشغول به تحصیل در دانشگاه رازی هستم که سراسری است و به نظرم معتبر است پارسال دانشگاه قبول شدم و رتبه زیر صد داشتم اما علت اینکه تهران نیامدم مساُل مالی بود و ترجیح دادم در شهر خودم بمانم.
  حال سوال بنده این است که آیا خواندن حقوق اتلاف وقت و هدر دادن عمر است؟ یا در این رشته امیدی وجود دارد؟نظر به اینکه به عربی و انگلیسی تسلط کامل دارم آیا خواندن تجارت بین الملل در ارشد می تواند فرصت شغلی ایجاد کند یا مانند سایر رشته ها به پارتی نیاز دارد؟ مطمین باشید که پاسخ شما برای تصمیم گیری من مهم است چون بسیار اهل درس هستم و میخواهم از همین حالا مطالعه برای ارشد کنم.
  درضمن اشتغال برای من در درجه اول اهمیت است و همیشه استرس آن را دارم و نگران آینده شغلی این رشته هستم. خیلی حیلی سپاسگذارم.

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، فعلا باید خوب درس بخوانی که بتوانی برای قبولی رشته خودت در ارشد رقابت کنی.

 3. سعید نقی پور
  پاسخ

  استاد سلام وقت بخیر
  فرمودید موضوع ابعاد حقوقی و بازرگانی نفوذ صنعت بیمه در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی موضوع مبهمی هستش به همین خاطر عنوان رو به راهکارهای حقوقی افزایش نفوذ صنعت بیمه در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی تغییر دادم.. نظرتونراجع به این موضوع چیه و لطفا اگر نظرتون مساعد هست منابع کتابخانه ای و میدانی معرفی نمایید. منبع نفت و گاز شما تهیه کردم منابع بیشتر مورد نیازه … باتشکر

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، برای چی باید صنعت بیمه بیشتر در صنعت نفت نفوذ پیدا کند و آیا عدم نفوذ آن ربطی به مسائل حقوقی دارد؟ بنظرم نمی آید که موضوع مناسبی باشد.

 4. سیداحمد موسوی
  پاسخ

  باسلام .ممنونم استاد

 5. ط
  پاسخ

  سلام استاد خسته نباشید.من فوق لیسانس علوم سیاسی هستم.و می خوام دانشگاه تدریس کنم.ولی با توجه به اینکه فقط ارشدم علوم سیاسی بوده .چقدر باید بخونم تا آمادگی لازم رو پیدا کنم.یه سوال دیگه برای اینگه برای یک پژوهشگر موفق باشیم چه معیارههایی لازمه و چه کارایی باید بکنیم

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، با فوق لیسانس منقطع، احتمال تدریس خیلی بعید است.

 6. مهربان
  پاسخ

  با سلام
  لطفا بفرمایید:
  ۱. منظور از هم خوانی گرایش ارشد و دکتری برای جذب هیات علمی شدن چیست؟
  یعنی حتما باید این دو گرایش هم نام باشند، یا اگر در یک راستا باشند کافی است؟
  ۲. من کارشناس مهندسی صنایع(بدون گرایش)، ارشد صنایع در گرایش مدیریت مهندسی هستم و این گرایش دکتری ندارد، اگر دکتری در گرایش کیفیت و بهره وری ادامه تحصیل دهم، هم خوانی دارد؟ می توانم در دانشگاهی که شرط هم خوانی گذاشته است هیات علمی شوم؟
  با تشکر

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام ۱- بستگی به رشته و گرایش دارد. حکم کلی در همه جا نیست. از اساتید خودتان بپرسید، راهنمایی می کنند. ۲- فکر نکنم مشکلی باشد.
   با توجه به شرایط موجود، از فکر هیات علمی بیرون بیایید و سعی نکنید زندگی خودتان را بر اساس هیات علمی شدن تنظیم کنید. حالا اگر هیات علمی شد، که چه خوب ولی اگر هم نشد، زندگی شما آسیب نبیند.

 7. سردرگم
  پاسخ

  وای ببخشید میخواستم بنویسم خیلی ممنون که جوابمو دادید.اشتباه تایپی بود.

 8. سردرگم
  پاسخ

  سلام. خیلی ممنون که جواب منو ندادید!

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *