پرسشها و مسائل دانشگاهی

این بخش از سایت برای طرح سوالات و مسائل دانشگاهی از قبیل رشته ها، هیات علمی و امثال آن طراحی شده است چنانچه سوالات شما مربوط به اخذ مشاوره در خصوص مسایل حقوقی و قضایی است به بخش  «پرسشهای حقوقی و قضایی» و سایر سوالات را  در بخش «سایر پرسشها و پاسخها» مطرح کنید. عدم طرح سوال در قسمت مربوط ممکن است به حذف سوال شما منجر شود  [دلایل حذف سوال].  پاسخهای مطرح در این سایت صرفا نقطه نظر شخصی اینجانب است  که به اختصار برای استفاده عموم ارائه می شود و جنبه اطلاع رسانی، آموزشی و خیرخواهانه دارد و کلیه تبعات به کار گیری این مشاورها و پاسخها به عهده کسی است که آنها را به کار می گیرد و اینجانب هیچ مسئولتی در قبال آنها تقبل نمی کنم.

لطفا سوالات خود را در انتهای صفحه در بخش «نظر دهید» مطرح کنید.

کسانی که تمایل ندارند سوالات آنها منتشر شود، نباید در سایت سوال مطرح کنند.

 1. Hamidi
  پاسخ

  سلام میخواستم بدونم وضعیت انتقالی ها چطوره از پردیس یه دانشگاه به خود دانشگاه. احتمال قبول کردن شان چقدره؟
  با داشتن شرایط خاص

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام بنا نیست که این مراکز سکوی انتقال شود.

 2. پوریا
  پاسخ

  سلام. بنظر شما برای تحصیل در رشته حقوق کدوم دانشگاه از لحاظ سطح علمی و اعتبار بهتره؟ فردوسی شهید بهشتی‌یا علامه طباطبایی؟لطفا رتبه بندی کنید

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، شهید بهشتی، علامه و فردوسی

 3. M
  پاسخ

  با سلام، بنده از ارتباطات سه استاد با دختران در دانشگاه خودم و خواهرم اطلاع دارم. چگونه پیگیری کنم؟ که قابل اثبات باشد و برای خودم بد نشود؟
  استادم را با هم کلاسی ام دیده ام، غیر مستقیم به او گفتم، به بنده ۱۲ داد!
  یا پیگیری نکنم، دیگر؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام اگر اطمینان دارید خب به حراست گزارش کنید. نمره و این نوع مسائل دانشگاهی را به موضوعاتی شرافتی و آبرویی گره نزنید لطفا.

 4. اسکندری
  پاسخ

  با سلام، دکتر شیروی عزیز اگر شخصی بخواهد در امور صادرات توانمند و باسواد شود جدای از تجربه و قرار گیری در فضای واقعی این فعالیت کدام رشته ی دانشگاهی به این مورد نزدیک است ، که آن فرد تحصیلات آکادمیک هم در این زمینه کسب کند و تحصیلات وی در امر صادرات برای او کارآمد و موثر باشد …. تصور بنده رشته هایی نظیر حقوق تجارت بین الملل ، مدیریت بازرگانی یا MBA هست، نمیدانم کدامیک در این زمینه کارآمدتر است(یا شاید رشته ی دیگری باشد که من مطلع نباشم) ممنون میشم راهنمایی بفرمایید….با آرزوی سلامتی و شادکامی

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   حقوق تجارت بین الملل و یا مدیریت بازرگانی

 5. علی
  پاسخ

  سلام. آقای دکتر من خودم ساکن تبریزم. اسفند ۹۷ برای هیات علمی دانشگاه دولتی زنجان اقدام کردم اما هنوز تا این لحظه کار من انجام نشده و گفتن اگر تمامی استعلام هام بیاد امیدواریم بهمن ماه حکم بزنیم و من حقیقتش نمیدونم نهایتا حکم میزنن یا نه. در همین گیر و دار دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز هم اقدام کردم و اونا گفتن که خیلی زود کار استخدام رو انجام میدن. و من هر دو جا رو اقدام کردم و در جریانه. به نظرتون هر کدام که زودتر انجام شدبرم یا اینکه صبر کنم که زنجان درست شه یا همزمان هر دو رو پیش برم تا در نهایت یکی رو انتخاب کنم یا اینکه کلا از حالا یکی رو بی خیال شم؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، هر دو جا را انجام بدهید تا کدام زودتر شود. معلوم نیست دانشگاه ازاد زودتر شود.

 6. Saeed
  پاسخ

  سلام استاد
  بنده در سن ۲۵ سالگی میتوانم حقوق دانشگاه دولتی خوب قبول شوم ایا اگر در این سن وارد دانشگاه شوم میتوانم بعد از فارغ التحصیلی کار پیدا کنم ؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام مگر سن شما چقدر است. خودتان را ان قدر هم پیر تصور نکنید.

 7. رضا
  پاسخ

  با سلام خدمت استادعزیز…بنده عضوهیات علمی دانشگاه بیام نور در مرتبه استادیارهستم….اخیرا به عنوان مدیر دفترقضایی الکترونیک شهرستان در مصاحبه بدیرفته شدم ولی صدور مجوز را منوط به استعفای کتبی از عضویت هیات علمی دانسته اند.
  اکنون از حضرتعالی سه سوال دارم:اولاً آیا هیات علمی با مدیریت دفتر قضایی منافات داره؟ثانیاً توصیه شما ادامه فعالیت به عنوان عضو علمی هست یا انتخاب مدیریت دفتر قضایی؟(هر دو شغل هم در یک شهرستان کوجک هست)ثالثا هیج راه حلی برای انتخاب همزمان هر دو شغل وجود نداره؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، بله دو کار تمام وقت است و امکانش نیست. ۲- به نظرم هیات علمی را ترجیح دهید. ۳- سراغ ندارم.

 8. محمدامین
  پاسخ

  با سلام خدمت شما استاد گرامی مخواستم بدونم بین کامپیوتر فنی فومن،فارابی قم ، خوارزمی،امام خمینی،تبریز کدومو انتخاب کنم لطفا سطح آموزشی و اعتبار مدرک هم در مورد هر کدوم بررسی کنید
  با تشکر

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، خوارزمی، پردیس فارابی، امام خمینی، تبریز، فومن.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *