پرسشها و مسائل دانشگاهی

این بخش از سایت برای طرح سوالات و مسائل دانشگاهی از قبیل رشته ها، هیات علمی و امثال آن طراحی شده است چنانچه سوالات شما مربوط به اخذ مشاوره در خصوص مسایل حقوقی و قضایی است به بخش  «پرسشهای حقوقی و قضایی» و سایر سوالات را  در بخش «سایر پرسشها و پاسخها» مطرح کنید. عدم طرح سوال در قسمت مربوط ممکن است به حذف سوال شما منجر شود  [دلایل حذف سوال].  پاسخهای مطرح در این سایت صرفا نقطه نظر شخصی اینجانب است  که به اختصار برای استفاده عموم ارائه می شود و جنبه اطلاع رسانی، آموزشی و خیرخواهانه دارد و کلیه تبعات به کار گیری این مشاورها و پاسخها به عهده کسی است که آنها را به کار می گیرد و اینجانب هیچ مسئولتی در قبال آنها تقبل نمی کنم.

لطفا سوالات خود را در انتهای صفحه در بخش «نظر دهید» مطرح کنید.

کسانی که تمایل ندارند سوالات آنها منتشر شود، نباید در سایت سوال مطرح کنند.

 1. سارا
  پاسخ

  سلام دکتر
  وقت بخیر.من فوق لیسانس فناوری اطلاعات دارم.برای دکترا روانشناسی رو علاقه داشتم که امتحان بدم.
  آیا برای عضوهیات علمی شدن دومدرک آخر تحصیلی باید تطابق داشته باشد یا مانعی ندارد؟
  آیا برای تدریس در دانشگاهها اگر من دانشجوی دکترا با رشته روانشناسی باشم امکان تدریس کردن دارم یا خیر؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، همه مدارک باید مرتبط باشند. بعید می دانم که شما بدون لیسانس و ارشد مرتبط، تحصیل شما در دکتری روانشناسی فایده ای داشته باشد حتی اگر شما را بپذیرند.

 2. شهیره
  پاسخ

  سلام و عرض ادب . من یه سوال دارم از خدمتتون . واقعا جوابش رو پیدا نمیکنم . آیا یک پزشک متخصص میتواند استاد راهنمای یک دانشجوی مهندسی پزشکی شود ؟ خواهش میکنم جواب بدین بهم

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، بر اساس مقررات دانشگاه باید اقدام کنید.

 3. مژگان
  پاسخ

  سلام من فارق التحصیل کارشناسی ادبیات انگلیسی دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم، اما ارشد آموزش زبان انگلیسی مجازی دانشگاه علم و صنعت قبول شدم میخواستم ببینم برای دکتری و یا استاد دانشگاه شدن به مشکل میخورم؟ ۱. چون رشتمو تغییر دادم و دکتری میخوام ادبیات انگلیسی بخونم و دوم چون مجازی هستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، مشکل پیدا می کنید به خاطر مجازی. بهتر است یا دور درس نگردی یا اگر دنبال هیات علمی هستی جدی در درس باشید و یه دانشگاه خوب طراز اول تحصیل کنید نه مجازی و نه غیر حضوری و نه نیمه حضوری.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *