پرسشها و مسائل دانشگاهی

این بخش از سایت برای طرح سوالات و مسائل دانشگاهی از قبیل رشته ها، هیات علمی و امثال آن طراحی شده است چنانچه سوالات شما مربوط به اخذ مشاوره در خصوص مسایل حقوقی و قضایی است به بخش  «پرسشهای حقوقی و قضایی» و سایر سوالات را  در بخش «سایر پرسشها و پاسخها» مطرح کنید. عدم طرح سوال در قسمت مربوط ممکن است به حذف سوال شما منجر شود  [دلایل حذف سوال].  پاسخهای مطرح در این سایت صرفا نقطه نظر شخصی اینجانب است  که به اختصار برای استفاده عموم ارائه می شود و جنبه اطلاع رسانی، آموزشی و خیرخواهانه دارد و کلیه تبعات به کار گیری این مشاورها و پاسخها به عهده کسی است که آنها را به کار می گیرد و اینجانب هیچ مسئولتی در قبال آنها تقبل نمی کنم.

لطفا سوالات خود را در انتهای صفحه در بخش «نظر دهید» مطرح کنید.

کسانی که تمایل ندارند سوالات آنها منتشر شود، نباید در سایت سوال مطرح کنند.

 1. حسین
  پاسخ

  سلام بر حضرت استاد
  بنده در دانشگاه رضوی ارشد جزا گرفتم میخواستم ببینم برای دکتری بین دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه رضوی (با توجه به اینکه دانشگاه رضوی دو مدرک یکی حوزوی و دیگری دانشگاهی میدهد) کدامیک برای هیأت علمی شدن بهتر است ؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، تربیت مدرس بروید ادامه بدهید.

 2. رضا بهاري
  پاسخ

  با سلام و خسته نباشید خدمت استاد محترم. می خواستم بپرسم که ضریب تطبیق معدل دکتری دانشگاه آزاد برای جذب هیات علمی چه مقدار است؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام نمی دانم.

 3. مبین
  پاسخ

  با سلام خدمت استاد بزرگوارم
  بنده لیسانس فقه و حقوق شافعی هستم برای ارشد قصد ادامه تحصیل در مقطع حقوق تجارت بین الملل دارم و هدف نهایی اخذ دکترا از کشور اتریش ایا با مدرک لیسانسم که فقه هستش میتوانم به هدفم برسم یا لیسانس حقوق بگیرم از دانشگاه ازاد بعدا ارشد شرکت کنم و برای دکترا اپلای کنم ممنونم کماکان از راهنمایی شما.

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، با همین کارشناسی که دارید هم می توانید هدف اتان را دنبال کنید. ولی چون حقوق شما کمتر می خوانید باید خودت را قوی کنی.

 4. محسن
  پاسخ

  با عرض سلام.اگر فردی کارشناسی از دانشگاه آزاد باشد وبی ارشد و دکتری از دانشگاه های دولتی شناخته شده و خوب باشد امکان جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد یا پیام نور یا… ( غیر از دانشگاه دولتی) برایش وجود وجود دارد
  همچنین آیا دانشگاه علمی کاربردی یا موسسات آموزشی که دارای رشته حقوق هستند هیئت علمی جذب می کنند

  و در آخر این که استاد حق التدریسی میانگین ماهیانه چ مقدار حقوق دارد

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، بله امکانش هست. دانشگاه علمی کاربردی فکر نکنم. حق التدریس به ازای هر ساعت تدریس حقوق می گیرد که ممکن است برای ارشد یا دکتری حدود هفت تا ده هزار به ازای هر ساعت است که معمولا بعد از مدتی از گذشت آن ترم به شما پرداخت می شود اگر یادشان نرود. پول تاکسی رفت و آمد شما تأمین نخواهد شد.

 5. عمادی
  پاسخ

  سلام اقای دکتر ممکن است که شبانه و یا روزانه بودن در هئیت علمی شدن اثر گذار باشد؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام تا حدی که می دانم این امر تأثیری ندارد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *