پرسشها و مسائل دانشگاهی

این بخش از سایت برای طرح سوالات و مسائل دانشگاهی از قبیل رشته ها، هیات علمی و امثال آن طراحی شده است چنانچه سوالات شما مربوط به اخذ مشاوره در خصوص مسایل حقوقی و قضایی است به بخش  «پرسشهای حقوقی و قضایی» و سایر سوالات را  در بخش «سایر پرسشها و پاسخها» مطرح کنید. عدم طرح سوال در قسمت مربوط ممکن است به حذف سوال شما منجر شود  [دلایل حذف سوال].  پاسخهای مطرح در این سایت صرفا نقطه نظر شخصی اینجانب است  که به اختصار برای استفاده عموم  ارائه می شود و کلیه تبعات به کار گیری این مشاورها و پاسخها به عهده کسی است که آنها را به کار می گیرد و اینجانب هیچ مسئولتی در قبال آنها تقبل نمی کنم. کسانی که تمایل ندارند سوالات آنها منتشر شود، نباید در سایت سوال مطرح کنند.

 1. فریده
  پاسخ

  سوال در مورد سابقه بیمه هییت علمی

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر.سوالی که از حضورتون دارم در رابطه با سایقه بیمه میباشد.بنده دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی دانشگاه تهران هستم مدت سه سال است که در مرکز تحقیقات دانشگاه تهران بعنوان پژوهشگر کار میکنم.در ابتدا که درخواست کردم برایم بیمه رد بشود گفتند که چون بنده قصد اقدام برای هییت علمی شدن را دارم این سایقه بیمه به دردم نخواهد خورد و کسانی که هییت علمی دانشگاه میشوند اگر در جای دیگری فبل از هییت علمی شدن سابقه بیمه داشته باشند با بیمه هییت علمی جمع نمیشود و برای بازنشستگی با بیمه هییت علمی فقط سالهایی که هییت علمی بوده اند حساب میشود و اینکه فردی که برای هییت علمی شدن اقدام میکند اینکه در جایی سابقه بیمه داشته باشد یک پوان منفی محسوب میشود.الان با گذشت سه سال و اینکه نمیدانم در اینده ایا برای هییت علمی انتخاب میشوم یا نه تصمیم دارم ادامه همکاریم را منوط به بیمه شدنم قرار دهم و یا اینکه خودم هزینه بیمه را بریزم.خواستم بدانم ایا موارد فوق حقیقت دارد؟
  متشکرم

 2. آسومادی
  پاسخ

  باسلام.بنده میخواستم بدانم کارشناسی رشته ی زیست سلولوی ملکولی علوم،آیا میتواند ارشدژنتیک علوم پزشکی بدهد؟؟چه شرایطی لازم است؟؟؟
  سپاس فراوان

 3. زهرا
  پاسخ

  سلام
  برای شرکت در آزمون دکتری ابان باید تا بهمن فارغ التحصیل شد یا اگر شهریور بشویم میتونیم شرکت کنیم؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام ظاهرا آزمون دکتری از سال آینده به صورت متمرکز و یک بار در سال انجام می شود.

 4. صالح
  پاسخ

  با سلام
  ۱-لطفا در صورت مقدور بودن رتبه های دانشگاه های سطح شهر تهران در گرایش حقوق خصوصی را بیان بفرمایید.
  ۲-در رابطه با دانشگاه های دارای مصاحبه همچون علوم قضایی آیا بعد از سپری کردن مقطع ارشد در آنجا، میتوان دوره دکتری را در دانشگاه هایی نظیر تهران و بهشتی گذراند؟
  ۳-به طور کلی برای دوره دکتری دانشگاه های تهران و بهشتی مدرک کارشناسی ارشد کدام دانشگاه ها مورد قبول این دانشگاه ها میباشد؟
  با تشکر

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام ۱- نمی دانم. ۲-بله مانعی ندارد. ۳- همه به شرطی که در رقابت موفق شوید.

 5. رضا
  پاسخ

  سلام
  شرایط استاد دانشگاه شدن چیه ؟
  یا سایت شو معرفی کنید
  از دانشگاه های آزاد و پیام نور و علمی کاربردی گرفته تا دانشگاه تهران و صنعتی شریف و غیره …..
  ( یعنی دانشگاههای که مدرکشون اعتبار کم داره و دانشگاهها با اعتبار زیاد )
  مرسی

 6. متقیان
  پاسخ

  با سلام
  بنده لیسانس برق دانشگاه دولتی تبریزو فوق لیسانس برق شبانه شریف خوندم. الان تو یه شرکت دولتی تو تهران کار می کنم که همه همکارام دارن دکترا می خونن. خودم حوصله درس و دانشگاه رو ندارم ولی نگران اینده شغلیم هستم که فرصت هام و پیشرفتم کمتر بشه. استخدام پیمانی هستم ولی دغدغه پیشرفت و مدیر شدن رو دارم. لطفا بگید که با این اوضاع دکترا بخونم یا نه؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام بنظرم دکتری به وضعیت شغلی شما خیلی کمک نمی کند بلکه شما را سمتهای مدیریتی دور می کند که بعد برگشت آن بیشتر زمان می گیرد.

 7. جعفر
  پاسخ

  سلام این مشکل برای هیات علمی پیمانی که تغییر صندوق داده است وبدهکار شده است ))باعنایت به اینکه ماده ۴۲ قانون برنامه سوم توسعه اﻗﺘﺼﺎدی، اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﯽ اﯾﺮانمبنی بر تغییر صندوق مستخدمین پیمانی به استناد ماده ۱۰۳ قانون توسعه چهارم فقط تا پایان برنامه چهارم معتبر بوده است وهیأت محترم وزیران به استناد قانون مذکور تصویب‌نامه شماره ۱۴۲۳۰/ت و ۲۳۹۹۷- ۱۳۸۰/۰۴/۰۴ مربوط به ضوابط نقل وانتقال حق بیمه و کسورات بیمه ای بین صندوق‌ها را صادر و ابلاغ نموده است ولی از ابتدای سال ۱۳۹۰ همزمان با اجرای برنامه پنجم توسعه اﻗﺘﺼﺎدی، اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﯽ اﯾﺮان قانونگذار ماده ۴۲ قانون توسعه سوم را تنفیذ ننموده است لذا اعلام نظر فرمایند با عنایت به اینکه سازمان بازنشستگی کشوری کماکان به استنادماده ۴۲ قانون توسعه سوم وتصویب نامه فوق الذکرمجوز تغییر صندوق مستخدم پیمانی را صادر کند ایا استناد به ماده فوق الذکر بعد از انقضا برنامه چهارم توسعه محمل قانونی دارد یا خیر

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، مقررات هر برنامه برای همان دوره است مگر در دوره پنج ساله بعدی تنفیذ شود.

 8. من
  پاسخ

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی خواستم سوالی از شما بپرسم:آیا با مدرک فوق لیسانس مدیریت آموزشی میشود دکترای ادبیات ادامه داد یا خیر؟

 9. خشایار
  پاسخ

  سلام استاد
  برای کارشناسی رشته ی حقوق دانشگاه علم و فرهنگ بهتره یا آزاد تهران مرکز؟؟
  با سپاس فراوان

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *