سایر پرسشها و پاسخها

چنانچه سوالات حقوقی داشته باشید یا نیاز به مشاوره حقوقی یا قضایی دارید سوالات خود را در بخش «پرسشهای حقوقی و قضایی» مطرح کنید. سوالات و مسایل مربوط به امور دانشگاهی از قبیل رشته ها، هیات علمی، پذیرش، و امثال آن را در بخش «پرسشها و مسائل دانشگاهی» مطرح نمایید. این قسمت برای سایر سوالات و پرسشها طراحی شده است و اگر سوالات دانشگاهی یا حقوقی در این قسمت گذاشته شود حذف می گردد.  [دلایل حذف سوال].  پاسخهای مطرح در این سایت صرفا نقطه نظر شخصی اینجانب است  که به اختصار برای استفاده عموم ارائه می شود و جنبه  اطلاع رسانی، آموزشی و خیرخواهانه دارد و کلیه تبعات به کار گیری این مشاورها و پاسخها به عهده کسی است که آنها را به کار می گیرد و اینجانب هیچ مسئولتی در قبال آنها تقبل نمی کنم.

لطفا سوالات خود را در انتهای صفحه در بخش «نظر دهید» مطرح کنید.

کسانی که تمایل ندارند سوالات آنها منتشر شود، نباید در سایت سوال مطرح کنند.

 

 1. علي
  پاسخ

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من دبیر عربی هستم از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شدم و به رشته ی حقوق خیلی علاقه دارم و قصد دارم برم حقوق پیام نور بخونم برای ازمون سردفتری یاقضاوت(به نظرتون اموزش و پرورش میزاره در رشته نامرتبط درس بخونم؟)
  حال به نظر شما حقوق رو ادامه بدم یا ادبیات عرب دانشگاه تهران برا ارشد بخونم
  در صورتی که دکترا ادبیات عرب از دانشگاه دولتی بگیرم امکان هییت علمی شدن من وجود داره؟
  ایا دبیران اموزش و پرورش میتوانند هییت علمی یا قاضی شوند؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، نمی دانم آموزش و پرورش اجازه می دهد یا نه. پیام نور که بعید است نیاز به مجوز کسی داشته باشد. خیلی روی هیات علمی حساب نکنید ولی رشته خودتان را هم دوست دارید بخوانید. ولی با مدرک پیام نور شما قاضی شوید خیلی احتمالش کم است.

 2. علی
  پاسخ

  سلام استاد می خواستم در مورد بازار کار وکالت بپرسم بعضی ها می گن بازار کار وکالت اشباع شده و تعداد وکلا ریاد شده و وکلا ی تازه وارد بعد از گرفتن پروانه بیکار می مونن
  با این وجود تلاش برای قبولی در ازمون سخت وکالت ارزش داره خیلی ممنون از راهنماییتون

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، کدام شغل است که در شرایط اقتصادی فعلی اشباع نشده است؟ به هر حال باید تلاش کنید که پروانه بگیرید و بعد هم تلاش کنید که کار کنید و در بازار رقابت نمایید.

 3. میتسا سلطانی
  پاسخ

  سلام لیسانس پرستاری دانشگاه آزاد دارم بعد از ۱۰سال کلاس کنکور رفتن و درس خوندن ارشد عمران سازه دانشگاه دولتی و آزاد قبول شدم که دانشگاه آزاد میرم
  میتونم دکتری پرستاری قبول بشم؟ و بخونم و مدرک بگیرم؟
  ممنون سپاس

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، این چه نحو درس خواندن است. جطور بدون اینکه لیسانس مهندسی خوانده باشید و مهندس شده باشید، می خواهید ارشد بخوانید و بعد دوباره برگردید به پرستاری.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *