این بخش از سایت برای طرح سوالات حقوقی و مشاوره در امور حقوقی و قضایی طراحی شده است. چنانچه سوالات شما خارج از مسایل حقوقی و قضایی است سوالات دانشگاهی در مورد رشته ها، هیات علمی و امثال آن را در قسمت «پرسشها و مسائل دانشگاهی» و سایر سوالات را  در بخش «سایر پرسشها و پاسخها» مطرح کنید. عدم طرح سوال در قسمت مربوط ممکن است به حذف سوال شما منجر شود. [دلایل حذف سوال]  پاسخهای مطرح در این سایت صرفا نقطه نظر شخصی اینجانب است  که به اختصار برای استفاده عموم ارائه می شود و جنبه اطلاع رسانی، آموزشی، خیرخواهانه و غیر انتقاعی دارد و بنابراین کلیه تبعات به کار گیری این مشاورها و پاسخها به عهده کسی است که آنها را به کار می گیرد و اینجانب هیچ مسئولتی در قبال آنها تقبل نمی کنم. 

لطفا سوالات خود را در انتهای صفحه در بخش «نظر دهید» مطرح کنید.

کسانی که تمایل ندارند سوالات آنها منتشر شود، نباید در سایت سوال مطرح کنند.

 1. رئوف
  پاسخ

  با سلام و عرض ادب
  بنده آپارتمانی خریداری کردم که مالک قبلی سند را به نام زده و در تاریخ ذکر شده در قولنامه جهت تحویل مراجعه کردیم و در بازدید مشاهده شد که متعلقات منزل ( لوستر ، پرده ، شیرآلات ، کابینت و گاز و سینک و … که در قولنامه ذکر شده و به رویت شاهدین رسیده از جمله بنگاه معاملات ) با جنس نامرغوب تعویض گردیده است
  در قولنامه خیار تدلیس وجود دارد لکن هنگام تنظیم سند کلیه خیارات اسقاط گردیده است ، دنبال فسخ معامله نیستیم لکن آیا میشود که اعلام خسارت کرد ؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، این مشمول خیارات نیست در واقع چیز مرغوبی را به شما فروخته اند و چیز دیگری که ارزش و مرغوبیت کمتری دارد، به شما داده اند خب باید تقاضا کنید که اجناس قبلی را برگردانند.

 2. افلاطون حیدری تبار
  پاسخ

  باسلام خدمت جناب دکتر. خواستم بپرسم اگر کسی از پدرش وکالت نامه محضری داشته باشه میتونه در محاکم قضایی برعلیه کسی اقامه دعوا بکنه ؟؟؟؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام خیر.

 3. زهرا
  پاسخ

  با سلام خسته نباشید
  اقای شیروی خونه ای رو معامله کردیم که درست۷ماه پیش به کس دیگه فروخته شده بود ولی کسی که خونه رو خریده تا الان که ۷ماه گذشته پولی به صاحب خونه نداده به همین دلیل صاحب خونه قولنامه رو از خریدار پس گرفته و چک رو بهشون برگردونده ولی خریداد هنوز بعداز گرفتن چک خونه رو تخلیه نکردن
  الان که ما این خونه رو معامله کردیم کل پول رو هم واریز کردیم و به خریدار اولی گفتیم خونه رو تخلیه کنن ایشون گفتن من یک هفته دیگه پولم جودمیشه لطفا صبر کتید تا خودم خونه رو دوباره بخرم ما ب جای یک هفته۳هفته صبر کردیم اما پولشون جور نشد الان که گفتیم تخلیه کنین رفتن از صاحب خونه اصلی شکایت کردن…خریدار اولی هیچ مدرکی از خونه دستش نداره حتی قولنامه هم نداره فقط ۲تا شاهد داره
  حالا بعد این شکایت تکلیف ما که الان خونه رو خریدیم چی میشه؟خونه رو پس میگیرن یا حکم تخلیه میگیرن و خونه رو ب ما میدن؟

  • دکتر شیروی
   پاسخ

   سلام، خب این نوع معاملات شک دار را انجام ندهید. مگر خونه قحط است. به هرحال اگر بعدا ادعایی داشته باشد برای شما ایجاد مشکل می کند چون وقتی معامله ای انجام شد، باید حتما فسخ یا اقاله آن ثابت شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *